Magický krámek, kde si potěšíte oko, pohladíte duši

Zdravé recepty

Na podzim jsme všichni  náchylnější k nemocem a nastydnutí. Využijte moci bylin a pijte čajíky a užívejte bylinkové tinktury, pečujte o své tělo, dejte mu, co mu schází, ono se Vám odvděčí tím, že bude odolné a zdravé!

 


Další poznatky, které je dobré vědět a řídit se jimi, abychom se pak nemuseli potýkat třeba s rýmičkou.

  1. Zaměřte se na povrch těla – nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř. Tělo je na podzim a v zimě příznivější k onemocnění, protože jiná expanzivní energie se ukládá ke spánku a regeneruje se. Z tohoto důvodu je třeba získat energii na povrch  a cíleně vytvářet energetické zbraně.
  2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové účinky se nevypaří. Číňané si všimli, že vařený zázvor má lepší  účinky než ten syrový, přestože tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citronu!
  3. Pokud jste nemocní, zapomeňte na citron. Kyselost citronu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. 
  4. Dopřejte si teplou snídani. Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se měli v zimě zaměřit na tvorbu vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce stravitelná jídla.
  5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známa věc. 
  6. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně. Opravdu s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká. Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organismus a je to přesně to, co v zimě nepotřebujeme.
  7. Nepotlačujte pocení. Když je tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi nebo viry) na povrch kůže a odtud od organizmu ven. 
  8. Chraňte si celé tělo, nezapomeňte na ruce. Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy jen  vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.
  9. Zchlaďte svoji mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom měli dát pozor na emoční napětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc při nejmenším impulzu mnohem silněji.
  10. Omezte mléčné výrobky, ochlazují a nepřiměřeně zahleňují tělo, když už musíte, tak zakysaná smetana vám krásně nahradí jogurt, ale stejně si ji dopřejte jen jako něco mimořádného a vzácného!

A na závěr 

Příliš nepracujte. Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a my bychom měli v aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud vám situace alespoň rochu dovolí, odveďte náročné povinnosti na jaro. Přeji hodně štěstí, zdraví a dovolte si péči o své tělo, dovolte tělu zářit!

s láskou ReKra